مراحل کاشت ابرو به روش FIT و FUE

ابرو صرفاً یک جزء عادی از چهره نیست. تقارن ابروها برای زیبایی و جوانی چهره لازم است. غالباً تا زمان ریزش ابروها و از بین رفتن شکل طبیعی‌شان متوجه اهمیت آنها در چهره نمی‌شویم.

مناسب‌ترین روش برای برای جبران ریزش ابرو، کاشت ابروی طبیعی به روش FIT و FUE است.

ابتدا متخصص شکل دلخواه ابرو را با مداد روی ابرو می‌کشد، سپس محل و شکل کاشت ابروها را مشخص می‌کند. در مرحله بعد متخصص فولیکول‌ها را یک به یک از پشت گردن جدا می‌کند و در انتها آنها را تک به تک با سوزنی به قطر ۰٫۶ میکرون در نقاط مشخص شده قرار می‌دهد.

کاشت مو به روش FUE با نئوگرافت

استخراج واحد فولیکولی (FUE) خودکار با نئوگرافت (NeoGraft) بهترین روش برای کاشت مو است که ساده‌ترین و راحت‌ترین راه را برای داشتن ابروهایی پرپشت ارائه می‌دهد.

روند التیام در کاشت مو به روش FUE سریع‌تر است و برخلاف روش‌های قدیم کاشت باریکه مو، جای زخم و بخیه باقی نمی‌گذارد. کاشت ابرو به روش FUE یک عمل سرپایی سه تا چهار ساعته است که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. متخصص تمام مراحل عمل را در جلسه مشاوره به بیمار توضیح می‌دهد.

ابتدا طرح کلی ابرو پس از عمل با حفظ موقعیت عادی ابرو، تقارن و تغییرجهت کشیده می‌شود تا بیمار درباره آن نظر بدهد.

دقت رمز موفقیت کاشت ابرو است. گرفت فولیکول باید در نهایت دقت جدا شود و با زاویه و جهت مناسب در ناحیه ظریف ابرو کاشته شود.

متخصصین ما با بذل توجهی هوشمندانه و دقیق، حدوداً ۲۵۰ ـ ۱۵۰ گرفت را در نهایت ظرافت در هر ابرو قرار می‌دهند، تا کمان زیبای ابرو خلق شود.

مزایای کاشت ابرو‏ با استفاده از روش FIT

بازسازی سریع زخم های ناشی از برداشت فولیکول مو به دلیل نبود بخیه

در طی چندین جلسه می‎توان تعداد زیادی از گرافت‌ها را از موی سر برداشت. این امر به معنای کاشت تارهای ابرو‏ی بیشتری است.

امکان برداشت مو‏ از سایر نواحی بدن از جمله پا، دست و سینه

کوتاه بودن زمان عمل، عمل کاشت ابرو(ها) یک تا ساعت طول می‌کشد.

مدت زمان عمل به عامل‌هایی چون تعداد فولیکول‌هایی که باید در هر ابرو کاشته شود، بزرگی ناحیه کاشت مو، تکنیک عمل کاشت و پرپشتی مورد نظر ابروها بستگی دارد.

شرایط متقاضی ایده‌آل

افرادی که قصد کاشت ابرو دارند، باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

سن بالای ۱۸ سال

عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن یا عفونت

عدم ابتلا به مشکلات یا بیماری‌های پوستی

ریزش نصف موی ابروها

به هم خوردن شکل ابروها در اثر آسیب‌دیدگی، سوختگی یا تصادف

داشتن ناحیه اهدا کننده پرپشت با موهایی محکم و قوی

مشخص بودن فرایند عمل یکی از بهترین جنبه‌های کاشت مو است. با توجه به بزرگی ناحیه‌ای که باید پوشش داده شود، این که بیمار می‌خواهد روی جای زخم کوچکی را بپوشاند یا این که کل ابروها را پرپشت کند، بین ۳۵۰ ـ ۵۰ پیاز مو در هر ابرو کاشته می‌شود، هر یک از این پیازهای مو حاوی ۱، ۲، ۳ یا ۴ ریشه مو است.

کلینیک پوست، مو و زیبایی مارلیک

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.

آدرس : رشت – بلوار نماز – ساختمان پزشکان مارلیک – طبقه ۵ – واحد ۱۲ و ۱۳

تلفن : ۳۳۷۲۰۶۱۷ – ۰۱۳

موبایل : ۰۸۴۰ ۳۳۱ ۰۹۰۳

کلینیک پوست، مو و زیبایی مارلیک

کلینیک پوست، مو و زیبایی مارلیک

مراقبت‌ها و نکات قابل توجه بعد از کاشت ابرو

بیماران معمولاً پس از عمل کاشت ابرو دچار ناراحتی نمی‌شوند یا درد بسیار مختصری را تجربه می‌کنند. بیمار بلافاصله مرخص می‌شود و اگر آرام بخش مصرف نکرده باشد، می‌تواند رانندگی بکند. اکثر بیماران هنگام عمل و پس از آن کاملاً راحت هستند و بسیاری روز بعد در محل کار حاضر می‌شوند.

بیمار فردای روز عمل باید ناحیه کاشته شده را با ملایمت بشوید تا رویه‌های زخم خشک شده از پوست جدا شود.

صورت باید فردای روز عمل حداقل سه بار و پس از آن روزی دو بار به مدت یک هفته زیر دوش شسته شود. بیمار باید پس از دوش گرفتن، پماد آنتی بیوتیک به ابرو بزند تا رویه‌های زخم نرم شود و بتواند آنها را راحت‌تر در نوبت شستشوی بعدی جدا کند. کبودی یکی از عوارض شایع پس از جراحی است که پس از حدود یک هفته برطرف می‌شود.

پوسته‌های زخم‎های کوچک نیز پس از ده روز می‌ریزد. پس از این مدت دیگر هیچ نشانه‌ای از انجام شدن عمل کاشت وجود ندارد، چون فولیکول‌های کاشته شده، به مدت سه تا چهار ماه وارد فاز استراحت می‌شود، این مرحله معمولاً باعث نگرانی بیمار می‌شود، چون ابرو شبیه به قبل از جراحی است.

اما پس از اندکی شکیبایی، ابرو زمانی که انتظار آن نمی‌رود، دوباره رشد خواهد کرد و قوس دل‌فریب آن زیبای چهره را دوچندان خواهد کرد.

موهای کاشته شده به سرعت رشد می‌کند و چون این موهای جدید با همان سرعت موهای سر رشد می‌کند، باید مرتب پیرایش شود.

مراقبت و پیرایش منظم برای داشتن ابروهای زیبا ضروری است. موهای کاشته شده را می‌توان صاف کرد، با وکس یا موچین و بند جدا کرد، رنگ کرد و یا کوتاه نمود. رشد موهای ابرو به مرور زمان آهسته می‌شود و موهای کاشته شده به تدریج تحت تاثیر ناحیه پذیرنده، دارای همان ویژگی‌های معمول موهای اصلی ابرو می‌شود.

متقاضیان کاشت ابرو باید بدانند که شاید لازم باشد دو یا چند عمل برای رسیدن به ابروهای دلخواه انجام شود؛ در این حالت بهتر است حداقل ۸ ماه بین جراحی‌ها فاصله باشد تا نتیجه کامل جراحی قبلی مشخص شود.